Start-up, ideí makerov a speed meeting

Speed meeting – Poradíme vám ako financovať svoj projekt

Veľtrh projektových ideí počas Rozvojového dňa 2013, 18.10.2013 v bratislavskej Starej tržnici môžete tešiť na tieto aktivity

Staňte sa súčasťou európskej rozvojovej roadshow iniciatív a projektov počas Rozvojových dní v Bratislave. Dňa 18. októbra sa stretnete so zástupcami diaspór a organizáciami, ktoré sa venujú problematike rozvojovej pomoci. Spoločne s „neviditeľnými“ imigrantmi, ktorí žijú medzi nami, zažijete rozmanitosť ich kultúry a dozviete sa viac o tom aké sú aktuálne potreby ich komunity a akým smerom by sa mala vyvíjať vzájomná spolupráca.

 

Speed meeting – Poradíme vám ako financovať svoj projekt

Vyzývame všetky Univerzity, MVO, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, školy, kluby a asociácie imigrantov, média, dobrovoľníkov, firmy a iných nájsť svojho partnera alebo projektovú myšlienku počas “speed meetings”, kde dostanete konkrétne informácie o financovaní jednotlivých nápadov a kde máte zároveň možnosť stretnúť svojho partnera.

 

Kreatívny workshop – remeslá a hudba z Afriky

Umelec Thierry Ebama Vám priblíži kultúru a tradície afrických remesiel a podnieti slovenských dizajnérov a umelcov k tvorbe nových produktov kreatívneho biznisu.

 

Jazyky – Babylon kultúr

Poznať sa znamená rozumieť si. Ak chcete napríklad vedieť aké písmo používajú v Afrike, stačí prísť a dostanete bezplatnú start-up lekciu Samsona Takeleho Demma.

 

Ako pestovať Ghanské kakao v Bratislavskej tržnici?

Afričan Kofi Nkrumah z Ghany Vás prenesie do čokoládového kráľovstva v Ghane, kde sa dozviete ako zasadiť a dopestovať kakaové bobule.

 

Účinným nástrojom pre podporu inovácií je vytvorenie fyzickej alebo virtuálnej platformy pre výmenu nápadov a projektov medzi vynálezcami, podnikateľmi, akademikmi a investormi. Platformy podporia priamy kontakt a poskytujú rýchle riešenie kľúčových prvkov projektov rozvojovej spolupráce. Hlavným cieľom platformy je upozorniť na výsledky a zlepšenie prenosu poznatkov z akademického sveta do sveta podnikania, a to tak, že umožňuje generátorom nových vedomostí komunikovať priamo s trhom.

http://rozvojovyden.mvro.sk